Regionalna Inicjatywa Doskonałości
  • slide1
  • kjhh
  • fdgvfdgfd
  • ffdgfdg
  • os2
  • OS3
  • ct

W dniu 25 kwietnia br. odbyła się konferncja związana  projektem RID. 

– Dążymy do doskonałości i chcemy ją wdrażać na polu badawczym, dydaktycznym i klinicznym – mówił prof. Piotr Ponikowski na konferencji  poświęconej Centrum Badawczo-Wdrożeniowemu Zaawansowanych Terapii Komórkowych.

– Naszą siłą jest interdyscyplinarność i otwartość nie tylko na nowe rozwiązania, ale też dzielenie się z nimi z partnerami na skalę międzynarodową – mówił prof. Ponikowski, kierownik projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości, który dostarczył środków niezbędnych do stworzenia Centrum. –D ziś świat inwestuje w nowoczesne technologie, do których w medycynie należą terapie komórkowe, znajdujące zastosowanie między innymi w onkologii i stomatologii. W tym sensie Centrum ma postawić Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w jednym szeregu z najbardziej zawansowanymi ośrodkami badawczymi i stać się strategicznym miejscem dla ekspertów z dziedziny medycyny.

 DSC7375 copy

 DSC7408 copy

Powstanie laboratorium nie byłoby możliwe bez pozyskania środków zewnętrznych. Uruchomienie go w pełnej gotowości do pracy w roku 2019 stało się możliwe dzięki funduszom pochodzącym z programu” Regionalna Inicjatywa Doskonałości” dotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dofinansowanie projektu wynosi niemal 12 mln zł (11 998 121,30 zł), które zostaną przeznaczone, w równej wysokości (około 4 mln zł na każdy z obszarów) na trzy obszary strategiczne – pierwszym i priorytetowym na tę chwilę jest właśnie Centrum. Kierownikiem projektu jest prof. Piotr Ponikowski – Prorektor ds. nauki UMW, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata. - Pieniądze przeznaczymy na inwestycję w rozwój ludzi i budowę struktur organizacyjnych. Wrocław ma wszelkie predyspozycje do tego, by stać się ważnym ośrodkiem naukowym. Podstawy są, teraz trzeba doinwestować ludzi i bazę. Pierwszy krok już zrobiliśmy - mówił prof. Ponikowski.

źródło: Dział Marketingu UMW

strona: https://www.umed.wroc.pl/content/stac-nas-na-doskonalosc